Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır?

Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır, buğday çimi suyu belki de normal sudan sonra içilebilecek en sağlıklı sulardan biridir. Son derece güçlü bir antioksidan olan buğday çimi suyu neredeyse 5 kilo portakalda bulunan C vitamini kadar vitamin içeriyor. Ayrıca bir düşünün önünüze 2 kilo çiğ yeşil yapraklı sebze alsanız bunu tek bir öğünde tüketebilmeniz mümkün mü. Bırakın tek öğünü akşama kadar bile uğraşanız yemeniz çok zor olacaktır. Bu bakımdan yeşil yapraklı sebze ihtiyacınız içinde buğday çimi suyu eşsiz bir besin değerine sahip. Kanser tedavisi gören pek çok hasta için buğday çimi suyu alternatif tıpta kullanılan bir içecek. Ayrıca buğday çimi suyu içerek koruyucu bir önlem alacağınız da kesin. Kalsiyum, demir, fosfor ve magnezyumun kaynağı olan buğday çimi suyu kan ve hücreler de bulunan toksinleri son derece etkin bir şekilde temizleyerek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kan şekerini düzenleyerek kanın hücrelere götürmüş olduğu oksijen kapasitesini artırmaktadır. Bu mucizevi besin nasıl hazırlanır bir bakalım.

Buğday çimi suyu nasıl yapılır?

Buğday çimi suyu hazırlamak için özel olarak üretilmiş buğday çimi sıkma makinaları bulunmaktadır. Ama bu makinalar piyasada son derece yüksek fiyatlara satılıyor. Şayet maddi durumunuz el veriyor ise mutlaka bu makinalardan sağlığınız için 1 adet edinmelisiniz. Ama makine alamıyorsanız bu durumda elbette buğday çimi suyundan mahrum kalmamanız gerekir.

Öncelikle buğday çimi suyu hazırlayabilmek için elinizde buğday çimi olması gerekir. İnanın hiç zahmetli değil. Buğday çimi yetiştirmeye başlayınca bir de suyunu sıkıp içmeye başladığınızda kendiniz ve çocuklarınız için parayla satın alamayacağınız kadar değerli bir şey yapmış olacaksınız.

Artık büyük market raflarında kuru bakliyat tarzında organik buğday satılıyor. Bu organik buğdaydan kendinize 1 paket satın alın. Ayrıca bir paket organik buğdaydan o kadar çok çim suyu elde edeceksiniz ki şaşırabilirsiniz.

Almış olduğunuz organik buğdayı yarım su bardağı kadar bir gece önceden ağzı kapalı bir kapta ıslatın. Daha sonra nemli bir bez arasına buğdaylarını koyup 2 gün boyunca günde 3 kez olmak üzere mutlaka sulayın ve derin ama geniş bir kaba alıp ılık bir yerde bekletin. Bu arada sulama işlemine devam etmelisiniz. Buğdaylar kesinlikle kuru kalmamalı. Birkaç gün sonra buğdaylarınız filiz vermeye başlayacaktır. Bu aşamada filizlenmiş buğdaylarınızı toprak dolu bir saksıya alabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde buğday çimleriniz fışkırırcasına çıkmaya başlayacak. Bu arada sulamayı asla ihmal etmiyoruz.

Yukarıda buğday çimi suyu nasıl yapılır sorusu için makineye ihtiyacınız olduğunu belirtmiştik. Ama buğday çimi suyu makineniz yok ise yapmanız gereken şey tüketeceğiniz kadar buğday çimini saksıdan biçtikten sonra güzelce yıkayın. Blenderınızın çırpma kabına koymuş olduğunuz buğday çimlerinin üzerine 1 bardak içme suyu ilave edin ve blenderı çalıştırın. Bir süre buğday çimleri yemyeşil bir suya dönüşecek. Tıpkı sebze suyu gibi. Artık buğday çimi suyunuz hazır afiyetle içebilirsiniz.

Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Buğday Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Buğday Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kastamonu Siyez Buğdayı Türleri ve Özellikleri

Kastamonu Siyez Buğdayı Türleri ve Özellikleri

Tam Buğday Ekmeği Şekeri Yükseltirmi

Tam Buğday Ekmeği Şekeri Yükseltirmi

Buğday Ekimi Aşamaları

Buğday Ekimi Aşamaları

Buğday Ruşeymi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Buğday Ruşeymi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Buğday Çimi Marmelatı Tarifi ve Malzemeleri

Buğday Çimi Marmelatı Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Buğday Faydaları Nelerdir?

Buğday Faydaları Nelerdir?